Võidelda ja otsida, leida ja mitte alla anda

Me loome ise registraatoreid. Sajaprotsendiliselt.

Innovatsioon on võtmetähtsusega teguriks ettevõtte arengus Venemaa ja teistel maailma turgudel.
Juba kaks aastat on originaalsed uued tooted ja lahendused taganud ettevõttele konkurentide ees stabiilse kvalitatiivse edumaa. Inseneribüroo DATAKAM teeb ettevõtte enda töötajatega aktiivset teadus- ja uurimistööd ning viib läbi uute tehniliste lahenduste katsetusi. Loov mõtlemine ja hoolikas inseneritöö võimaldavad luua uusi, veelgi kvaliteetsemaid seadmeid. Rohkem ideid. Rohkem leiutisi. Paigale ei tohi jääda.

Venemaa inseneribüroo DATAKAM arenduspõhimõtted

1. Registraatoril peavad olema maksimaalsed tänasel päeval kättesaadavad tehnilised näitajad.
2. Püsivara peab toetama kõiki vajalikke funktsioone ja ei tohi nõuda kasutajalt keerukaid liigseid seadistusi.
3. Juhtimine ja kasutaja menüüliides peavad olema lihtsad, intuitiivselt mõistetavad ja mugavad kasutada.
4. Keelatud on igasugune kokkuhoidmine komponentidelt või odavamate materjalide kasutamine tootmises.
5. Iga rahulolematusavaldus või päring kuulub kohustuslikus korras läbivaatamisele ja selle alusel viiakse sisse muudatused.

Ainulaadne ettevõte ainulaadsete tehnoloogiatega

- 2014. aastal töötasime välja maailma tasemel leiutise – superlaia lahutusvõime WIDE-HD 25:9.
- Ainulaadselt mugav ja uskumatult kindel magnetkinnitus koos läbiva toitelahendusega.
- Hakkasime esimestena salvestama registraatori mälukaardile originaalpüsivara Datakam Player.
- Esimese ja ainsana hakkasime salvestama registraatorisse kiire bitikiirusega kuni 25 MB sekundis.
- Komplekteerime registraatorid meie toodetud võimsate autolaadijatega.
- Esimesed, kes võtsid kasutusele kõrgete töönäitajatega GLONASS+GPS antenni.
- Esimesed ja ainsad, kes võtsid kasutusele funktsioonid GEOLOCATOR, GPS-MAP ja SMART-WRITE.

DATAKAM kaubamärgi alusel tootmine toimub täielikus vastavuses konkreetsete nõudmistega ja on täielikult kohandatud Venemaa tingimustes kasutamiseks. DATAKAM registraatorid paistavad silma kõrge kvaliteedi, töökindluse ja läbimõeldud üksikasjadega ja samas lihtsa ja mugava kasutamise poolest.

Fakte inseneribüroo DATAKAM kohta

Ettevõte DATAKAM Co. Ltd. loodi aastal 2009 ettevõtete TEXMEX ja GALAS ELECTRONICS liitumise tulemusena. Alates 2010. a on ettevõte DATAKAM keskendunud ohutuse ja side valdkonnas elektroonika originaallahenduste (ODM) väljatöötamsele ja tootmisele. ODM-tootmine toimub parimates, tehniliselt kaasaegsetes ja aja jooksul läbi proovitud tehastes Taiwanil (Hiina Vabariik). Kaubamärk DATAKAM on Venemaal registreeritud tütarettevõtte OOO Системы безопасности и связи nimele.

Algselt ei tegelenud ettevõte iseseisvalt tootmisega vaid sarnaselt paljude teistega tegeles ainult enda kaubamärgi all teiste tootjate toodete eksportimisega Venemaale. Nii on kuni tänase päevani võimalik turult leida viiteid mudelitele DOD-DATAKAM F900LHD ja F500LHD. Seda seetõttu, et 2010. tellis DATAKAM kogu ODM-tootmise tehasest Transfluent (DS Optics), mis ka valmistas kõiki videoregistraatoreid kaubamärgile DOD (Dream Of Digitech). Esimesed DOD registraatorid projekteeriti ja pandi kokku aastal 2010 tõepoolest Taiwanil. Seejärel viis ettevõte Transfluent kogu tootmise aga Hiina Guangdongi provintsi, mis avaldas otsest mõju valmistoodangule. Võeti vastu otsus lõpetada tellimuste esitamine Transfluentile ja asuda Taiwanis iseseisvalt kvaliteetseid videoregistraatoreid välja töötama ja tootma.

2011. aastal sõlmis ettevõte DATAKAM technology (müügiettevõte GALAS electronics, Hong Kong) otselepingu ja sai videokaameratel kasutatavate protsessorite maailma juhtiva tootja AMBARELLA USA koostööpartneri staatuse SOLUTION PARTNER. Ambarella protsessoreid kasutatakse mainekate ettevõtete SONY, FUJI, GoPRO HERO jt foto- ja videokaamerates. Just see võimaldas teha olulise tehnilise hüppe ja tuua turule põhimõtteliselt uued lahendused ja kvaliteedi. Näiteks omistati mudelile GS-800 praktiliselt mõni kuu pärast väljatoomist ajakirja За РУЛЕМ poolt 2012. aastal „Toimetuse hinnangul parima registraatori nimetus“.

Aastatel 2012-2013 töötas inseneribüroo välja ja võttis kasutusele terve paketi uudislahendusi jäädvustatud videovoo järeltöötlemise ja nendega auto videoregistraatori kasutajaliidese abil töötamise vallas. Paljud lahendustest on jäänud eksklusiivseteks kuni tänase päevani – kellelgi teisel ei ole õnnestunud neid korrata. Näiteks bitikiirus 20 MB, stabiilne salvestamine SmartWrite, geograafilise asukoha automaatne kindlakstegemine ja sellest teavitamine Geolocator, GLONASS+GPS välisantenni abil ülikiire ja täpne asukohamääramine. Loomulikult üritavad aasia ettevõtted paljusid ettevõtte perspektiivseid tooteid ja lahendusi kopeerida. Nagu te teate, ei ole selles turusegmendi tõelisi vene väljatöötajaid/tootjaid. Kõik, isegi kõige suurimad on kõigest tavalised originaaltootjate edasimüüjad.  Ainult DATAKAMil on Kagu-Aasias reaalselt töötav kontor ja tootmine ning Taiwanil, Hong Kongis ja Hiinas registreeritud tootmis-/ekspordiettevõtted.

2013 septembris töötati välja ja võeti kasutusele täiesti uus video kuvastandard – 2560x1080 pikslit kuvasuhtega 25:9. Tegemist on täiesti uue meie poolt spetsiaalselt ainult auto videoregistraatorites kasutamiseks mõeldud innovaatilise lahendusega, mis võimaldab vältida protsessori koormamist mittevajaliku teabe töötlemisega maatriksi ülemises ja alumises osas, ja laiendada pildihõive töötsooni maatriksi vasakus ja paremas osas.
Vormingu teostamise ja standardiseerimisega tegeleb meie tehnoloogiapartner ettevõte AMBARELLA päikeselisest Californiast.
Uudsed lahendust ei patenteeritud ja see võetakse tulevikus kasutusele kõikide kaasaegsete tootjate poolt.